ЧЕТВЕР часопис текстів і візії Архів Фотоархів Рецензії Форум Лінки Бібліотека
З М І С Т

Тимофій ГАВРИЛІВ
Галина ТКАЧУК
Андріан ПОПІДОХА
Гапа Н. КАРПА
Сергій МЕКЕДА
ЮліяГОГОЛЬ
Віталій ШИНКАР
Дзвінка МАТІЯШ
Дмитро ЛАЗУТКІН
Марі-ДАРІ
Олена ДУБ
Олесь БЕРЕЖНИЙ
Юлія ЄМЕЦЬ-ДОБРОНОСОВА
Орест ШЧЕЗНЯК
Віктор В.ПУШКАР
Наталя ІЛЬЧУК
Юрко ПОКАЛЬЧУК
Тарас ЄФІМЕНКО
Мирослава НАХАЧ

ЧАС ДЕЛІКАТЕСІВ

- Лікбез і пропаганда
- Лікбез і пропаганда 2
 

Дзвінка МАТІЯШ / РЕКВІЄМ ДЛЯ ЛИСТОПАДУ

Щодня я прокидаюсь рівно о 4.45. Декілька секунд я просто дивлюся в стелю і згадую хто я і де. Мене звати Оксана. Просто Оксана. Він дуже не любить цього імені. Але каже, що знає декілька файних Оксанок. Я — не з їх числа. Я лежу на п ' ятьох стільцях, котрі стоять під стіною. Твердо, але якби не підстелений коц і старий светер під головою — було б іще гірше. А так — може бути. Майже нічого не видно, бо світло, яке проникає через шпарину в дверях, освітлює тільки вузьку смужку стіни. В стіні — цвях. На цвяху — одяг. Все, час вставати. Раз — скинула коц, два — сіла на стілець, три — встала. Чотири — вдарилась головою об стелю, низько, щоб йому. Води — пів мидниці, за ніч вона охолола, але так мабуть краще. Одною рукою вмиваюся, другою — зачісуюсь. Волосся – в косичку. Ну, come on, baby. Heh… Щодня, рівно о 5.15 я виходжу з дому і починаю працювати. В мене в руках карта, зошит і олівець. На голові – ліхтар, схожий на шахтарський. Я — інспектор дорожніх знаків. За 1 годину 45 хвилин я повинна перевірити, чи за ніч нічого не сталося зі знаками, розміткою і світлофорами на моїй ділянці. Часу мало — роботи багато. Треба бути дуже уважною. Так. 5.3 «Дорога для автомобілів» — ОК. 5.4 « Кінець дороги для автомобілів » — все правильно. Ставлю галочку в зошиті. Йдемо даалі. «Виїзд на дорогу або проїзну частину з одностороннім рухом у напрямку, пока заномустрілкою. Рух транспортних засобів по цій дорозі або проїзній частині дозво ляється лише у напрямку стрілки ».

5.7.1—5.7.2. Дуж-же добре. До речі, а визнаєте, що на знаках 5.51, 5.52—5.54, уста новлених поза населеним пунктом, зелений або синій фон означає, що рух до зазна ченого населеного пункту або об ' єкта здійснюється відповідно по автомагістралі або іншій дорозі. На знаках 5.51, 5.52—5.54, установлених у населеному пункті, зелений або синій фон означає, що рух до зазна ченого населеного пункту або об ' єкта після виїзду з даного населеного пункту здійснюється відповідно по автомагістралі або іншій дорозі. Білий фон означає, що зазначений об ' єкт знаходиться в даному населе

ному пункті. Цікаво, правда? От, якась паскуда загнула кути на 6.11. Певно з розпачу, бо щось я не пам ' ятаю, де б тут мав бути туалет. Але от що ТУТ робить 6.20 — взагалі не знаю. Але знати — не моя робота. Моя — перевіряти. На карті є — на дорозі є. Галочку — в зошит. Пречудово ! Йдемо далі. Напівстерта « зебра », але ще зиму потерпить. ( Потерпиш, правда ж ?) Ну от, півсьомої, а роботи ще... Ну нічого. Я шви - денько. 4.3, 4.5 і 4.6. ОК. Два рази — 2.2. Тепер — сусідній квартал. Обходити далеко. Тому — майже бігом – через подвір ' я, вверх по сходах, балконом, вниз по сходах, подвір ' я. Люблю такі наскрізні будинки. От. Далі. Десь подівся 2.6. Швиденько пишу ра порт. Йду далі. 4.10, 4.17, 5.51. — все на сьогодні. Все — зі зна ками. Сідаю на ровер — на восьму мушу бути 103 СПАМ на комбінаті. Молочному. Для мене є загадкою чому він називається молочним. Роблять тут тільки сир. Це моя друга робота. Я — нумератор сирних головок. Маю ше 10 хвилин до 8.00. Треба б у душ, і перео дягнутися. Якраз встигаю накинути фартуха на халат ( зелений ), як починається робота. Робота не є складною. На вухах маю навуш - ники. Переді мною — коробочки з синіми пластмасовими буквами і цифрами. По конвеєру до мене підкочується головка сиру. G7 — луною чується в навушниках. Але я і так знаю. G — голандський. 7 — моя зміна. ( Колись я працювала в третій, але потім змінила на цю — так вигідніше ). З одної коробочки виймаю G, з другої — 7. Одним рухом втискаю їх в пласт сиру, відкочую головку. Готово. І так далі. G7. Чимось подібно на морський бій. R7. K7. М 7. М 7. К 7-1 ( поранив ) К 7-2 ( вбив ). 14.00. Ще дві години. Далі через усе місто — трамваєм. Три години — моя зміна. Я кондуктор. Шановніпасажири, оплачуємо за проїзд. Повний ? Пільговий ? Карточка ? 50 копійок. Дякую. Оплачуйте за проїзд. Шановні. За. Проїзд. Пляц Пруса. Пересадка на 1 і 4 трамвайні маршрути. Оплачуємо.

 

[ ... ]

 

[ ФРАГМЕНТИ - Повністю текст можна прочитати в друкованому виданні "Четвегра" ]

Chetver © 2005