ЧЕТВЕР часопис текстів і візії Архів Фотоархів Рецензії Форум Лінки Бібліотека
З М І С Т

Тимофій ГАВРИЛІВ
Галина ТКАЧУК
Андріан ПОПІДОХА
Гапа Н. КАРПА
Сергій МЕКЕДА
ЮліяГОГОЛЬ
Віталій ШИНКАР
Дзвінка МАТІЯШ
Дмитро ЛАЗУТКІН
Марі-ДАРІ
Олена ДУБ
Олесь БЕРЕЖНИЙ
Юлія ЄМЕЦЬ-ДОБРОНОСОВА
Орест ШЧЕЗНЯК
Віктор В.ПУШКАР
Наталя ІЛЬЧУК
Юрко ПОКАЛЬЧУК
Тарас ЄФІМЕНКО
Мирослава НАХАЧ

ЧАС ДЕЛІКАТЕСІВ

- Лікбез і пропаганда
- Лікбез і пропаганда 2
 

Олесь Бережний / Тузла (Дядя Вася і Весло)

«Никогда Россия не оставит Украине Керченский пролив. Хватит того, что Крым сегодня украинский и мы еле успокоили людей по этому поводу. Хватит издеваться над нами. Если надо, мы сделаем все возможное и невозможное, чтобы отстоять свою позицию. Если надо, мы сбросим туда бомбу!!!»
Ал є ксандр Волошин, главаадмі н істрац ії президента Російської Федерації про позицію Москви щодо Тузли.
«С ружьем не справлюсь, а дайте мне автомат Калашникова, и я первого же русского, кто ступит на Тузлу, застрелю! Русские хотят нашу селедку отнять!»
Василь Поштар, Герой соцпраці, рибалка та мешканець Тузли, пів сторіччя голова риб госпу на остров і.

 

У спільній україно-російській протоці навпроти українського міста Керч й українського острову Тузла на траверсі російського мису Тузла та російського півострову Тамань, себто історичної Тмутаракані, що є наразі частиною російсько-федеративної Кубані, рясно политої кров'ю запорозьких січовиків і їхніх нащадків, на якорі стояла російська “Кєрчь”.

 

Тобто, побитий иржою ВПК – великий протичовновий корабель, тридцятого дивізіону надводних кораблів Чорноморського флоту Російської Федерації, збудований у старі добрі брежнєвські часи гонки озброєнь і холодної війни на українському суднобудівному заводі імени 61 комунара в Миколаєві.

 

А з протилежного боку Керченської протоки на траверсі українського мису Ак-Бурун між містом Керч і островом Тузла за цим неповоротким динозавром сірого металобрухту з бортовим числом «711» пильно стежили два в'юркі корвети Морської охорони України з білосніжно пофарбованими надпалубними спорудами – «Тамань» і «Кубань», які було збудовано лише торік у Києві на судобудівному заводі з дивною назвою „Лєнінська кузня”. Тобто, побитий іржею ВПК – великий протичовновий корабель тридцятого дивізіону надводних кораблів Чорноморського флоту Російської Федерації, збудований у старі добрі брежнєвські часи гонки озброєнь і холодної війни на українському суднобудівному заводі імені 61 комунара в Миколаєві.


А з протилежного боку Керченської протоки на траверсі українського мису Ак Бурун між містом Керч і островом Тузла за цим неповоротким динозавром сірого металобрухту з бортовим числом «711» пильно стежили два в’юркі корвети Морської охорони України із білосніжно пофа бованими надпалубними спорудами – «Тамань» і «Кубань», які було збудовано лише торік у Києві на суднобудівному заводі з дивною назвою «Лєнінська кузня».

 

Назва заводу в Києві, столиці незалежної та суверенної України, тепер символізує велику повагу й вдячність українського на роду видатному аґентові на службі в кайзера Вільґельма Другого. Видатному німецькому шпигунові під конспіративним прізвиськом «Лєнін» майже одноосібно вдалося зруйнувати осоружну Російську Імперію в Першій світовій війні, та ще потім кревно помсти тися за свого страченого старшого брата Олександра, фізично зліквідувавши ненависну йому цілу родину москвинських ца рів, кровожерів і душителів українського народу.

 


Іззовні «Кєрчь» виглядала перестаріли ми ночвами. Особливо старомодно виглядали її густі хащі чагарникових антен на щоглах – що розкуйовджено стирчали куч мою навсібіч, немов зачіска «афро» у Бобі Фарела, легендарного танцюриста диско гурту «Боні М», народженого на далекому острові Аруба, все ще й дотепер колонії Королівства Нідерландського. Бобі насправ ді не співав, а тільки крутив різні вихиляси й обертаси на сцені з усім шалом свого палкого карибського серця й робив вигляд ніби щось бурмотить у мікрофон. Зокрема, йому вдало вдавалося вдавати, що він підспі вує дуже низьким басом в одній з найпо пулярніших пісень «Боні М»: «RаRаRas putin, Russia’s greatest love machine…» Осо бливо смачно виходив у Бобі козирний вислів наприкінці цієї ж пісні: «Oh, those Russians...»

 

[ ... ]

 

[ ФРАГМЕНТИ - Повністю текст можна прочитати в друкованому виданні "Четвегра" ]

Chetver © 2005