ОЛЕКСА проект

Галицький протеїн

 

О.П. любив тварин. Великих і малих. Кудлатих і тих, що мовчать.
Навесні він з радістю та дитячою безпосередністю ловив саком метеликів та проколював їхні тільця голкою. Мотилі охоче і з невинним здивуванням позбувалися волі, а заодно й життя. Бив О.П. також жаб — з рогатки.
З часом у шафі вже назбиралося достатньо пуделок з тільцями мотилів, жуків, ящірок, саламандр, гадів та слимаків (передостанні були представлені шкірками). На стінах помешкання висіди голови. Вони мали роги.
О.П. був естетом, а заодно й гурманом. Йому було відоме відчуття найвишуканішого смаку.
У центрі найбільшої з кімнат його помешкання стояв добротний дубовий стіл. Тут О.П. снідав, обідав та вечеряв. Між обідом та вечерею йому подавали каву з тоненьким плястерком буженини на хлібі.
Сніданок комусь видався би класичним — до ранкового чаю з молоком О.П. пропонувалися смажені яйця, старанно перемішані з гусячими шкварками. Іноді давали рибу.
На обід були суцільні м'яса. Краківська ковбаса й шпинат. Тільця голубів, фаршировані рисом та тертою морквою. Далі йшли: свиняча грудинка, легко запечена в брайтрурі,

та холодці з коровячих ратиць. Окремо зеленина. На останок О.П. з’їдав пісну канапку з білого курячого підкрильного м'ясця. Пив вино. Різне, але бездоганно підібране до кожної страви.
На вечерю О.П. так само любив тварин. Бабця дуже тішилася. Тварини від надлишку любові волали, мукали, гавкали, іноді просто дивилися з шухлядок і також тішились. У проміжках між любов’ю до тварин О.П. кохався в академіях, толоках, мітинґових заходах та алярмових відданнях голосу до сейму...

Щотижня в суботу О.П. відвідував торговицю. Люди із ближніх сіл ще з ночі займали місця, щоб спродати своїх тварин. О.П. відбирав особливо тлустих та молоденьких. Пополудні відводив їх у садок позаду свого помешкання, де забивав. Мав для цього гострого ножа. Земля була просякнута кров’ю, скрізь валялися кишки та фляки. Це видовище збуджувало О.П. — підіймався життєвий тонус і потреба ще більше любити тварин у прямому розумінні слова.
У випадках коли тварин з різних причин було недостатньо О.П. відвідував Н.К., яку тут же й ґвалтував у лозах під скелею..