Архів Фотоархів Рецензії Форум Лінки Бібліотека
журнал Четвер №28
З М І С Т

ПЕРЕДІСТОРІЯ (від редактора)
Ігор Бондар-Nothotrujo
15 червня
17 червня
25 червня
18 липня
28 липня
29 липня
 

«FаnARTia» розпочалась з року і літератури

Субота, 20 червня 2012

 

20 червня у Львові літературно-роковим днем розпочався міжнародний літературно-музичний фестиваль "Фанартія", концерти якого відбуваються у безматчеві дні на території офіційної фан-зоні до УЕФА «ЄВРО-2012» на проспекті Свободи.

 

Ряд гуртів, що виступав на сцені першого дня, є самий по собі знаковим для української культури. Сергій Жадан, Михайло Барбара, Ірена Карпа, Юрій Іздрик відомі своєю і літературною, і музичною діяльністю. Злегка вибивається із цього ряду тернопільська група ZSUF, єдина цього дня, яка не мала літераторів у своєму складі - але й вона відзначилась записом спільного альбому з поетом-авангардистом Юрієм Завадським. Літературно-музичне спрямування цього дня (гаслом його стало «Жива культура:Текст & Rock&Roll») підкреслювалося також записами авторського читання українських поетів (із добірки Аудіомузею "Живі голоси"), що транслювалися упродовж дня під пам'ятником Шевченку.

Першим виступав Сергій Жадан із "Собаками в космосі", харківським ска-гуртом. Виконували пісні переважно з останнього альбому "Зброя пролетаріату". Соціально протестні вірші поєднувалися із бадьорими духовими і дещо сюрреалістичною в їх контексті клавішою, жваві мотиви одразу почали розігрівати нечисленну ще публіку, з якою Жадан охоче спілкувався не як "проповідник" зі сцени, або "виходячи в народ" аж до передніх рядів глядачів. Тож концерт набував легкого присмаку мітингу.

Тернопільська група "ZSUF", що спеціалізується на психоделічній електроніці, глядачів просто шокувала розлогими композиціями з використанням психотропних ритмів, гіпнотичного рокоту діджеріду і заявами на кшталт "Вєрка Сердючка - андроїд". Без соціальної тематики теж не обійшлося: наприклад пісня "Шестисотий Мерседес" , на яку звернули увагу як публіка так і охорона. Натомість «Qarpa» на сцені більше приділяли увагу гендерній, а не політичій активності, що дивно, з огляду на активну громадську позицію їх фронтвумен Ірени Карпи. Склад групи з часу останнього її приїзду до Львова дещо змінився: замість Андрія Когута за ударну установку (електронну, правда) сіла "Оля Чапкіна, інженер-електрик", як її представила Ірена. Відіграли програму з останнього альбому "& I made a Man" разом зі старими хітами "Киріян", "Sex", "Леді Ду", "Кокаїн"...

Третім виступив проект Михайла Барбари у двох складах: разом з американським гітаристом Раєном Сокашем і польськими музикантами, та разом з чеським бас-гітаристом Йозефом Остржанскі . Виконували переважно ліричні балади на поетичні тексти то Чеслава Мілоша, то Назара Гончара, то Олександра Ірванця. Не обійшлося без "соціальщини" у вигляді пісні "Сержант Пономаренко" і без "Гуцулки Ксені". Проект заграє з етно, кантрі й роком, але зараз ще перебуває в пошуках власного саунду.

Закривав програму літературно-музичного дня колектив DrumТиАтр у складі Юрія Іздрика і Григорія Семенчука, до яких доєдналася ритм-секція "Мертвого Півня": Олег "Джон" Сук на басу й Олексій Слободян на ударних. Група відіграла драйвовий сет, складений з текстів Іздрика і його ж індастріалового скреготу на гітарі, електронних спецефектів Семенчука і прирокованого супроводу ритм-секції, надавши публіці можливість подуріти. Це був її перший виступ DrumТиАтру на такій великій сцені, але він витримав його цілком успішно. Та й узагалі для всіх колективів цього дня сцена була немалим викликом: серед публіки було немало зайд, які не знали, на що прийшли й розсіювали загальну енергетику.

Фестиваль продовжиться 25 червня етноднем та 26 червня днем джазової й симфонічної музики. Як завжди, "Дзиґа" представить широкій публіці гурти, які нечасто потрапляють на великі сцени, але варті того, продовжуючи розкручувати українські й міжнародні проекти.

Завершиться фестиваль двома днями електронної музики «FаnARTia: ElectronicDays». 29 і 30 червня у Львові виступатимуть лідери світової електроніки GOLDIE, KRYPTICMINDS, ATOMICHOOLIGAN, а також DJs DERRICK, MAX NRG, GARRY SHUMOFF, BOB ROVSKI, MAX NRG, MC NED та польські ROS ft. LADY KATEE. Вхід на «FаnARTia: Electronic Days» буде платним.


Проект організовують: мистецьке об'єднання МО «Дзиґа», формація «FunkMasters», Мистецька рада «Діалог», ГО «Вірменська 35», ГО «Інститут Актуального Мистецтва», ГО «Форум Видавців», ЛКП «Агенція з підготовки Львова до чемпіонату Європи з футболу 2012».

Світлини Ореста Щура
Тeкст efandy

 

Chetver © 2014

Виртуальные открытки, создание сайтов